Juuste siirdamine

Juuste siirdamine

Juuste siirdamine on protseduur, mille käigus dermatoloogia alal tegutsev kirurg (kirurg, kes teostab lõikuseid ravimaks naha ja juustega seotud haigusi) liigutab juuksed kõrge juuste tihedusega piirkonnast (nn „doonorkoht“, mis tavaliselt asub pea tagumises osas) hõrenevasse või kiilakasse piirkonda, et ravida juuste väljalangemist igas vanuses meestel ja naistel.

Juuste siirdamine Türgis on üks ihaldusväärsemaid protseduure enesekindluse ja noorusliku välimuse taastamiseks.

Mis on juuste siirdamine?

Kõige lihtsamas mõttes viitab juuste siirdamine protseduurile, kus juuksed ühest kehaosast eemaldatakse ja siirdatakse (s.t. võetakse ja viiakse üle) kiilanevasse piirkonda (s.t. piirkond, kus ei ole piisavalt juukseid). Selliselt lihtsustatuna on see küllaltki arusaadav, eks?

Samas kohtate ka palju muid termineid ja võrdlusi: „juuste taastamine vs juuste siirdamine“, „juuksekinnitused vs juuste siirdamine“, „juukseimplantaat vs juuste siirdamine“ või muud väljendid, näiteks „erinevus juuste pookimise ja siirdamise vahel“ – enamik neist väljenditest viitavad samale asjale ehk juuste siirdamise lõikusele.

Me näeme seda, et on mitmeid väärarusaamu, mis tulenevad juuste anatoomia mittemõistmisest ja juuste siirdamise protseduuri kirjeldamiseks kasutatavast sõnavarast. Seepärast on selle jaotise eesmärk anda teile põhjalikud teadmised juuste siirdamise lõikusest ja seeläbi võimaldada teil valida parim juuste siirdamise võimalus ja parim kliinik.

Alustame seda arutelu.

Juuste siirdamiseks on palju uusi meetodeid, millest enamik on rajatud suurimale edasiminekule juuste siirdamise tehnoloogias, folliikulite ekstraheerimise (FUE) meetodile. Möödas on päevad, mil pea tagaosas olid armid (2000ndate alguse ribalõigete tõttu) või kasutati ebaloomuliku välimusega juuksekinnitusi (1980-ndatest ja 1990-ndatest). Nüüd näevad FUE-meetodil (ja selle paljude variantidega) ning ka DHI-meetodil saadud siirdamise tulemused välja loomulikud ja kauakestvad.

Kes võib Türgis juuste siirdamisest kasu saada?

Juuste siirdamine võib parandada teie välimust ja enesekindlust. Heade juuste siirdamise kandidaatide hulka kuuluvad:

  1. androgeense alopeetsiaga mehed;
  2. hõrenevate juustega naised;
  3. igaüks, kes kannatab juuste väljalangemise all.

Mis on juuste siirdamisel kasutatavad tehnikad?

Juuste siirdamine toimub kahel viisil: folliikulite ekstraheerimine (FUE) ja folliikulite siirdamine (FUT). FUE-protseduur hõlmab juuksefolliikulite individuaalset ekstraheerimist, seejärel siirdatakse need muule kohale peanahal, samas kui FUT-protseduur hõlmab peanahalt pika riba eemaldamist, folliikulite eraldamist ja nende siirdamist pärast seda.

Mis juhtub pärast juuste siirdamist?

Lühikese taasteperioodi järel, mille vältel võib vaja minna valuvaigisteid, võivad patsiendid oma tavapärast rutiini mugavalt jätkata. Tööle on võimalik naasta kahe kuni viie päeva pärast. Arst võib mainida teatud tegevuspiiranguid, näiteks raske treeningu vältimist ja selle piirangu kestust. Patsiendid peaksid eeldama, et nende siirdatud juuksed langevad välja kaks kuni kolm nädalat pärast protseduuri. See ei ole märk ebaõnnestumisest, vaid viitab siirdatud folliikulite šokile. Aja jooksul hakkavad kasvama uued juuksed.