Järelhooldus

Sügelus on märk paranemisest ja seda on paar päeva pärast operatsiooni täiesti loomulik tunda. Ärge kriimustage ega nokkige doonorpiirkonda. Sügelus võib kesta nädala.
Siirdamisoperatsiooni järel võib lühikeseks ajaks tekkida tuimus. Tundlikkus taastub kolme nädalaga, kuid mõnikord võib selleks kuluda kaks kuni kuus nädalat. Operatsiooni järel läheb natuke aega, et täielik tundlikkus taastuks. Tundlikkuse puudumine väheneb ja möödub teatud aja jooksul koos sensoorsete närvide taastumisega.
Retsipient- ja doonorpiirkondades võib juuste siirdamise järel esineda kahe kuni nelja päeva jooksul põletustunnet, mis on üsna talutav.
Juuste siirdamise järel arsti poolt antud juhiste ja soovituste järgimisel ärge unustage, et selle jälgimine, mida sööte, aitab kaasa uute juuksefolliikulite tervislikule kasvule ja tugevdamisele. Selles protsessis kiirendab ettevaatlik toitumine rakkude uuenemise kiirust ja aitab lühendada taastumisaega pärast juuste siirdamist.
Juukselõikus kääridega on lubatud kuu aja pärast, kuid raseerijat ei tohiks kasutada vähemalt neli kuud.
Finasteriid (Propecia) vähendab nii DHT-taset umbes 70% kui tõstab testosterooni taset 9% võrra. Finasteriidi (Propecia) on soovitatav kasutada aasta aega, et kaitsta ja tugevdada olemasolevaid juukseid juuste siirdamise operatsiooni järel. Spetsiifiliste ravimite kasutamine on juuste siirdamise edukuse jaoks kriitilise tähtsusega, et saavutada rahuldav tulemus.
„Kui kaua peaks ootama, et pärast juuste siirdamist oma juukseid värvida?“ on patsientide seas levinud küsimus. Kuigi juuste värvimine on juuste siirdamise järel võimalik, siis oluline on oodata mitu nädalat, sest äsja siirdatud juuksefolliikulid on tundlikud. Tugeva toimega värvid võivad häirida nende kasvu taastumise ajal. Soovitatav on, et patsiendid ootavad vähemalt neli kuni kuus kuud või peanaha täieliku paranemiseni, enne juuste värvimist.
Soovitatav on juuste siirdamise järel doonor- või retsipientpiirkondadele panna külm kompress või jääd. Hoidke jääkotti vähemalt ühe tolli kaugusel eesmisest juuksepiirist, kuhu siirdamine on aset leidnud. Alustage jääkottide kasutamist kohe pärast lõikust ja jätkake sellega järgnevad viis päeva. Jää panemine siirdatud piirkonna ümber, näiteks otsmikule või doonorpiirkonnale, parandab enesetunnet. Jääkottide kasutamine otsaesisel ja näol võib vähendada turset. Olge jääkoti kasutamise ajal ettevaatlik, et mitte sattuda implanteeritud piirkonnale liiga lähedale.
Esimese nelja kuu lõpus on juuste siirdamise järel soovitatav kasutada raseerijat. Kasutada tuleks numbripead 0 (null), kuna peanahk on jätkuvalt tundlik. Kääridega juukselõikus on lubatud kuu aja pärast, kuid raseerijat ei tohiks kasutada vähemalt neli kuud.
Neli päeva pärast operatsiooni võib tekkida põletustunne, eriti doonorpiirkonnas. Sel juhul on soovitatav kanda doonorkohale niisutavat kreemi ainult kolm-neli korda päevas ja oodata, kuni see imendub.