Pärast protseduuri


Patsient võib oodata uute juuste kasvamist tavaliselt kuni viis-kuus kuud pärast protseduuri. Pealegi on see etapp ka see, kus patsient hakkab märkama, et uued siirdatud juuksed on oluliselt tihenenud. Patsiendid märkavad selles faasis oma juuste ühtlust.
Juuste siirdamise järel esinev juuste väljalangemine, mida meditsiiniliselt tuntakse „šokk- kaona“, on üsna tavapärane. Äsja siirdatud juuste väljalangemist peetakse iga juuste siirdamise operatsiooni tavapäraseks järelmõjuks. Juuste šokk-väljalangemine on täiesti loomulik ja käivitab siirdatud folliikulite taaskasvu.
Oma juuste siirdamise lõplikke tulemusi näete 12-18 kuud järel.
Esimese paari kuu jooksul pärast operatsiooni võib patsient oodata uute juuste kasvamist. See uus kasvutsükkel kipub patsiendist sõltuvalt olema erinev, kuid see on nähtav umbes kolm kuud pärast protseduuri. Uued siirdatud juuksed hakkavad õhukeseks jääma, kuid muutuvad aja jooksul järk-järgult tihedamaks.
Tulemus on enamikel juhtudel nähtav ja sellega kaasneb täiesti loomulik viimistlus.
Sügelus on märk paranemisest ja seda on paar päeva pärast operatsiooni täiesti loomulik tunda. Ärge kriimustage ega nokkige doonorpiirkonda. Sügelus võib kesta nädala.
Siirdamisoperatsiooni järel võib lühikeseks ajaks tekkida tuimus. Tundlikkus taastub kolme nädalaga, kuid mõnikord võib selleks kuluda kaks kuni kuus nädalat. Operatsiooni järel läheb natuke aega, et täielik tundlikkus taastuks. Tundlikkuse puudumine väheneb ja möödub teatud aja jooksul koos sensoorsete närvide taastumisega.
Retsipient- ja doonorpiirkondades võib juuste siirdamise järel esineda kahe kuni nelja päeva jooksul põletustunnet, mis on üsna talutav.
Juuste siirdamise järel arsti poolt antud juhiste ja soovituste järgimisel ärge unustage, et selle jälgimine, mida sööte, aitab kaasa uute juuksefolliikulite tervislikule kasvule ja tugevdamisele. Selles protsessis kiirendab ettevaatlik toitumine rakkude uuenemise kiirust ja aitab lühendada taastumisaega pärast juuste siirdamist.
Juukselõikus kääridega on lubatud kuu aja pärast, kuid raseerijat ei tohiks kasutada vähemalt neli kuud.