Igapäeva tegevus

Me soovitame teil intensiivseid treeninguid vältida vähemalt kümme päeva pärast juuste siirdamise lõikust. Kerge treening, nagu kõndimine, jooga, on head pärast neljandat operatsioonijärgset päeva. Kui märkate mõne sellise harjutuse ajal verejooksu suurenemist, peaksite treeningu intensiivsust vähendama.
Me ei soovita saunas, aurusaunas käia ega viibida väga kuumades kohtades, mis võib higistamist suurendada, need tegevused on sama kahjulikud kui trenni tegemine või sportimine. Sauna ega aurusauna ei tohiks minna ühe kuu jooksul pärast juuste siirdamist, kuna see põhjustab tugevat higistamist.
Pärast operatsiooni on kõige parem hoida oma pead püstises asendis ja vältida äkilisi liigutusi, nt tugev köhimine ja aevastamine. On ebatõenäoline, et mõni päev pärast juuste siirdamist kahjustaksite oma transplantaati köhimisega. Siiski on aevastamise ja köhimise ajal oluline olla ettevaatlik.
Seksuaalvahekord võib kutsuda esile higistamise. Juuste siirdamise järel tuleks higistamist vältida. Teie transplantaadid võivad higistamise ajal nihkuda, eriti esimestel päevadel.
Üks tähtsamaid ettevaatusabinõusid on otsese päikesevalguse vältimine pärast juuste siirdamist. Juuste siirdamise operatsiooni järel peab patsient oma peanahka päikese eest 1-2 kuud kaitsma. Liiga palju otsest päikese käes viibimist ei kahjusta mitte ainult ravitud peanaha pinda, vaid võib mõjutada ka sügavamaid kudesid ja tõsist kahju põhjustada.
Patsiendid väldivad alkohoolsete jookide joomist vähemalt kaks nädalat enne ja pärast oma juuste siirdamise operatsiooni. See annab teie kehale piisavalt aega oma süsteemis oleva alkoholi töötlemiseks ja vererõhu normaliseerimiseks.
Oluline on kuu aega vältida kriimustusi, kuna see võib eemaldada koorikud ja aeglustada paranemisprotsessi. Selle asemel, et küünega peanahka kriimustada, võite seda piirkonda õrnalt hõõruda.
Kuna suitsetamine pikendab taastumisaega, on teie enda huvides suitsetamisest loobuda nädalaks ajaks enne ja pärast operatsiooni. Nikotiin jäigastab ja ahendab veresooni. See aeglustab nii taastumist kui mõjutab negatiivselt uute juuste kasvamist.
Juuste siirdamise operatsiooni järel peaksite ujumist vältima kaks nädalat. See periood annab transplantaatidele ja doonorpiirkonnale aega paranemiseks. Kahe nädala pärast on implantaadid kindlalt siirdatud ja kaitstud peanaha all, infektsiooni pärast ei ole tarvis karta.
Juuste siirdamise järel peaksid patsiendid kuu aega vältima liigset higistamist, et vältida siirdatud transplantaatide kahjustamist. Kui patsient elab kuumas kliimas, on soovitatav esimesed kaks kuni kolm nädalat pärast protseduuri viibida võimalikult palju siseruumides.