Esimesel kahel nädalal pärast operatsiooni tuleks kasutada spetsiaalset losjooni. Losjooni tuleb kanda esimese nädala jooksul pärast juuste siirdamise operatsiooni ainult doonorpiirkonnale. Teisel nädalal võite hakata losjooni kandma nii doonor- kui retsipientpiirkonnale, et toimuks kiirem taastumine. Vigastuste vältimiseks kandke losjooni peale kindlasti siirdatud transplantaatidega samas suunas.
Alles pärast operatsioonist 10 päeva möödumist võite hakata oma juukseid õrnalt masseerima, et eemaldada paranemisprotsessist järelejäänud koorik. Masseerimise käigus olge veel paar nädalat ettevaatlik, et te seda piirkonda ei kriimustaks.
Juuste siirdamise järel peaksite veenduma, et teie äsja siirdatud transplantaadid ei puutuks kuu aega kokku surve all oleva või kõrge temperatuuriga veega. Seetõttu on oluline reguleerida vett nii, et see oleks vähese survega ja leige ning mitte kuum ja tugeva survega.
Teil on operatsiooni järel tarvis kasutada spetsiaalset šampooni, mida teile esimese kahe nädala jooksul pakume. Šampooniga
Ärge kammige ega harjake oma juukseid kahe nädala jooksul pärast operatsiooni. Selle perioodi möödumisel võite hakata juukseid mittesiirdatud piirkondades õrnalt kammima, kuid väga oluline on vältida siirdatud piirkondade kriimustamist, kammimist ja harjamist. Te ei tohiks transplantaate kammiga puudutada.
Ärge kasutage kolme kuu jooksul pärast siirdamist tugevatoimelisi juuksehooldustooteid, sealhulgas geele või palsamit. Juuksegeelide ja -spreide kasutamisega võite alustada, kui lõikusest on möödunud vähemalt kaks kuni kolm kuud.
Nädal pärast oma juuste siirdamise operatsiooni võite kasutada fööni jaheda õhu režiimil, mõõdukal kaugusel peast.
Kasutades kaasa antud meditsiinilist šampooni, tekitage käte vahel vaht ja hajutage vaht õrnalt doonor- ja retsipientpiirkonnale ilma hõõrumise või tugevate liigutuste tegemiseta.
Peaksite siirdamisjärgse juustepesuga alustama kolm päeva pärast juuste siirdamise operatsiooni ja järgima juhiseid üks kord päevas 10 päeva jooksul. Kui kõik koorikud on 15 päeva pärast eemaldatud, siis ei pea te enam losjooni kasutama ja võite pesemiseks kasutada mistahes šampooni. Võite siis hakata šampooni õrnalt sõrmeotstega ka sisse hõõruma.
Ärge kasutage oma juuste kuivatamiseks rätikuid kuu aega pärast oma operatsiooni. Te peaksite kasutama fööni jaheda õhu režiimil ja mõõdukal kaugusel oma peast.